Najnovšie články

nahlad

Ako opraviť zhnité drevo na terase alebo balkóne?

11.07.2022 Redakcia 173x 10 minutové čítanie

Vonkajšie terasy môžu roky slúžiť ako miesto, kde sa môžete zabaviť, opekať alebo len tak relaxovať počas slnečného dňa. Neočakáva sa však, že drevené terasy vydržia večne. Sú bičované dažďom a vetrom, oslabené vystavením slnku, a v dôsledku hniloby a iných štrukturálnych nedokonalostí sa môžu zrútiť.

Čítať článok
nahlad

Ako premeniť svoj domov na energeticky efektívnejší?

27.06.2022 Redakcia 110x 11 minutové čítanie

Vylepšenie svojho domu na energeticky efektívnejší dom sa oplatí z dvoch veľkých dôvodov. Po prvé, takéto úpravy vám môžu pomôcť dlhodobo znížiť náklady na energie a iné vysoké účty. Úspora energie v domácnosti okrem toho môže znížiť váš celkový dopad na životné prostredie a našu planétu.

Čítať článok
nahlad

Tipy, ako ušetriť pri rekonštrukcií kuchyne

14.06.2022 Redakcia 125x 11 minutové čítanie

Vedeli ste, že rekonštrukcia kuchyne je jedným z najlepších spôsobov ako pridať hodnotu vášmu domovu? Je to izba, v ktorej vo všeobecnosti trávime najviac času a priťahuje najviac pozornosti, preto je dôležité udržiavať ju vždy modernú a aktualizovanú. Nevýhodou však je to, že prestavba kuchyne môže byť aj veľmi nákladná.

Čítať článok
nahlad

Plastové alebo hliníkové okná?

06.06.2022 Redakcia 89x 11 minutové čítanie

Debata zahŕňajúca plastové alebo hliníkové okná prebieha už veľmi dlho a dospieť ku konečnému riešeniu tejto debaty nie je ani zďaleka také jednoduché, ako by ste si mohli myslieť. Oba materiály majú veľa výhod a nevýhod, a hranica medzi tým, ktorý materiál je pre vás vhodnejší môže byť neuveriteľne tenká.

Čítať článok
nahlad

Ako zvýšiť bezpečnosť vašej záhrady?

17.05.2022 Redakcia 642x 11 minutové čítanie

Je skvelé vlastniť elegantný, dobre navrhnutý dom, ktorý zapôsobí na každého, kto ide okolo, no ešte dôležitejšie je vlastniť bezpečný domov. Vo vašom dome sa nachádza majetok, na ktorom ste tvrdo pracovali, a ľudia, ktorých máte radi. Preto je dôležité, aby ste mali odolné uzamykacie systémy ale aj iné bezpečnostné systémy, ako sú napríklad kamery alebo poplašené zariadenia.

Čítať článok
nahlad

Ako položiť kamennú terasu?

09.05.2022 Redakcia 587x 10 minutové čítanie

Kamenná terasa je elegantným doplnkom každého domova. Jej položenie nie je vôbec také komplikované, ako vám môže na prvý pohľad pripadať. Poslúžia vám rôzne ploché kamene, hladké štvorcové bridlice alebo aj drsné vápencové dosky.

Čítať článok
nahlad

PremiumPre zobrazenie celých PREMIUM článkov si aktivujte PREMIUM.

Prečo by ste si pre svoju rekonštrukciu nemali vyberať najlacnejšieho dodávateľa?

29.04.2022 Redakcia 29x 11 minutové čítanie

Ak uvažujete o začatí rekonštrukcie svojho domu, jeden z vašich najväčších problémov bude súvisieť s tým, koľko peňazí by ste mali do neho investovať.

Čítať článok
nahlad

Ako sa zbaviť vlhkosti a plesní vo vašej domácnosti?

25.04.2022 Redakcia 371x 11 minutové čítanie

Nadmerná vlhkosť si nevyberá. Môže sa vyskytnúť v každej domácnosti, od štúdiového apartmánu cez bežný byt, až po obrovskú vilu. Nadmerná vlhkosť je často spôsobená tým, že sa nehnuteľnosti nevenuje dostatok pozornosti.

Čítať článok
nahlad

Ako hľadať a najímať profesionálnych maliarov?

20.04.2022 Redakcia 493x 11 minutové čítanie

Ak si idete najať služby profesionálneho maliara po prvý raz, tento sprievodca vám pomôže s tým, aby ste vopred vedeli, čo môžete očakávať a aké otázky mu máte pri výbere klásť.

Čítať článok
nahlad

Tipy ako premeniť podkrovie na obytný priestor

13.04.2022 Redakcia 648x 10 minutové čítanie

Či už vaša rozrastajúca sa rodina testuje priestorové limity vášho domu, alebo si len chcete užiť nádherný výhľad z najvyššie umiestnenej spálne v dome, prestavba podkrovia predstavuje jedinečný spôsob, ako získať priestor navyše bez toho, aby ste museli niečo skutočne pristavať.

Čítať článok
nahlad

PremiumPre zobrazenie celých PREMIUM článkov si aktivujte PREMIUM.

Spoľahlivá obnova plechových krytín na stojatú drážku

07.04.2022 Ing. Gabriel Boros 27x 25 minutové čítanie

Plechové krytiny patria dnes medzi tie najpoužívanejšie. Pri novostavbách je podľa zákona nevyhnutná projektová dokumentácia, podľa ktorej by sa pri realizácii malo postupovať.

Čítať článok
nahlad

Veci, ktoré spomalia vašu rekonštrukciu nehnuteľnosti

05.04.2022 Redakcia 261x 11 minutové čítanie

Takmer v každom prípade sa nestane, aby renovácie a rekonštrukcie nehnuteľností prebiehali podľa vopred naplánovaných časových harmonogramov. Je to niečo, čo neviete veľmi ovplyvniť, no môžete sa to pripraviť. Poďme sa teda pozrieť na to, čo vás pravdepodobne neminie.

Čítať článok
close
close
close

Projektová Kalkulačka používa súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania.